První dojmy

Tady napíšu, že jsme dobře doletěli, vyzvedli bez komplikací balon, půjčili si auto a dojeli do Saga.

Konečně jsem se dostal k tomu vylíčit naše cestovní zážitky. Problémy, které se daly očekávat, se nedostavily a povedlo se dojet až k naší rodině úplně bez problémů.
Nevím, kdo už cestoval s nadváhou zavazadel těžších než 200 kg (jeden balonový koš a jeden sbalený balon :-)), ale jde to. Balon jsme z logistických důvodů odevzdali v Praze asi 2 hodiny před odletem na cargu v Ruzyni, ale běžná cesta je opravdu odbavení spolu s letenkami ...
Balon byl naložen a přepraven přes Soul do Fukuoky. Když jsem po vystoupení z letadla oknem letištní haly viděl, jak první věc vyložená z letadla, je právě náš koš a balon, cítil jsem příjemné zadostiučinění ...
Větší problém je dostat balon na pás se zavazadly. Přes okénko o straně asi metr prostě koš neprojde, takže nastoupilo osm japonských bagážníků a koš pronesli přes celní prostor. Sbalený balon jel na běžném letištním vozíku kolem celníka. Škoda, že se nesmí v celním prostoru fotit. Díky tomu japonské celníky nezajímaly naše klobásky v zavazadlech.
Přiletěli jsme na mezinárodní terminál ve Fukuoce, půjčovna s naším autem je ale na domácím letišti ... Zbývá pět minut do zavírací hodiny, telefonujeme, jedeme, stíháme. Příjemný personál, za pár minut vybavené půjčení nového vanu pro 9 lidí, kam se vejdeme i s balonem. S přívěsnými vozíky jako v Evropě se tu prostě nedá jet - sem vložím fotografii typické japonské postranní uličky pro ilustraci. První dojmy z řízení po 15 hodinách cestování, s pravostranným řízením, automatickou převodovkou a orientací podle japonských orientačních tabulí. Nakládáme balon, odjíždíme na schůzku s naší host family, kde budeme týden okupovat jejich obývák, všechno nacházíme, vypijeme jim asi 4 lahve piva a spíme.

Fukuoka nebo Saga, 30.10.2005 00:00