Výlet na jih za sopkou Sakurajimou a do Kagoshimy

Po soutěži jsme měli tři dny na to, abychom viděli něco z Japonska dál než 20 km od místa soutěže. Na doporučení místních a po studiu Lonely Planet se sbíráme a odjíždíme na jih.

Cestujeme přes poloostrov s činnou sopkou Sakurajimou do Kagoshimy. Slečna nám trochu nastydla, společná navigace navíc multikulturní posádce neklape úplně dokonale, tak málem telefonující a řídící slečna sejme cyklistu ... Myslím, že podle stavu na parkovišti toho má právě dost, tváří se ale hrozně mile ...

Zvládáme ještě večeři v lokální restauraci, zase dostáváme něco nad limit našeho příspěvku, snažíme se platit, ale zbývá na nás menšina útraty ... ach jo. Ale asi se s tím nedá nic dělat.

Návrat, spíme u našich domácích. Na letiši vracím auto, balíme a podáváme balon. Přijela se podívat i naše slečna a (pod tlakem dojmu, že k věcem, ke kterým má dojít, dojde) začínám si z nějakého emocionálního důvodu myslet, že přijede ona do Evropy a on se bude vracet do Japonska a happyend bude dokonán a všichni budou nějak šťastní ... třeba je to ale radost nad tím, že to dopadlo opravdu dobře a bez skandálu, aktéři i diváci si zachovali tvář a radost se rozlévá do širého světa pod letadlem do Soulu a do Prahy.

už z Prahy, 11.11.2005 18:54