Pátý letový den

Podle strategie ranního letu jsme zamířili nízkým letem na jihozápadní cíl vzdálený dva kilometry a po přiměřeně přesném odhozu na cíl asi 9 km severovýchodně v letové hladině asi jednoho kilometru. Cíl jsme přeletěli díky technickým problémům s GPS, která nás k cíli naváděla jiným než skutečným směrem. Nakonec díky snaze a zkušenostem podařilo se k cíli přiblížit na skórovatelných 200m a odhodit soutěžní marker.

Večerní let jsme pro vítr vypustili a udělali jsme dobře, byť se několik balonů zapojilo do bojů o klíčky od zahradních traktorů a auta. Dva balony skutečně ze vzdálenosti jednoho kilometru zvládly přiblížit se na dosah klíčům a tyto zachytit. Určitě je větší odměnou pro pilota sejmout klíč než se těšit z výhry (i když ...).

Na večerní night glow se dostavil spolu s Masayukim Ikari i velvyslanec ČR v Japonsku pan Novotný, kterého jsem pozval. Svou roli "medvěda" zvládl dobře, jen pan Ikari trval na tom, že pan velvyslanec pojede do hotelu s ním a ještě před dopravní špičkou vyvolanou návratem všech účastníků akce, tak silně, že nešlo odolat a stačili jsme jen domluvit ranní let.

Saga, 05.11.2006 21:23