Reaguješ na tento příspěvek:

Jerry, došlo 26.04.2017 v 08:07 z adresy 2a01:430:30:a1:590e:b1e9:b088:db1a

Na všech mailserverech, které spravuju, se mi každou chvíli někdo snaží hádat hesla. Jakmile vystavím do Internetu zařízení s otevřeným portrem 22, během pár minut zaznamenám slovníkový útok na SSH. Nedávno jsem omylem nechal na jednom mikrotiku veřejně přístupný DNS resolver a vzápětí ho někdo začal využívat pro DNS amplification attack. A to samozřejmě není vše.

<ironie>Zatracení ruští hackeři...</ironie>

Nový příspěvek:

Použít jméno a mail i příště?

Text příspěvku: *)

Tučné Kurzíva Odkaz

*) Musí být vyplněno.


Pár poznámek k formátování:

  • Povolené značky: strong, em, u, blockquote, ul, ol, li, p, br, a a span. Atributy nejsou akceptovány kromě značek 'a' (povinný atribut href) a 'span' (atribut style, v něm povolena pouze hodnota color:).

  • Nejrychlejší způsob formátování je rozdělovat text do odstavců. Systém detekuje prázdné řádky (dvakrát enter) a nahradí je HTML značkou odstavce. Pokud ovšem v textu použiješ značku '<p>' nebo '<br />, pak předpokládám, že se o formátování budeš starat sám a tato konverze nebude aktivována.

  • Pro parsování HTML kódu používám knihovnu JTidy, která by si měla poradit i s ne úplně validním HTML kódem. Přesto doporučuji řídit se v případě používání HTML značek pravidly pro zápis XHTML kódu, to jest uzavírat značky, důsledně nahrazovat znaky '<', '>', '"' a '&' entitami '&lt;', '&gt;', '&quot;' a '&amp;' a necpat značky tam, kam nepatří (např. '<blockquote>' pod '<p>').